×

Ulga termomodernizacyjna – co warto wiedzieć

Ulga termomodernizacyjna to pojęcie, o którym obecnie wiele się słyszy. Nie każdy jednak do końca wie, czym ona w ogóle jest. Poniższy artykuł postara się przybliżyć Was do tej tematyki.

Czym jest ulga termomodernizacyjna?

Ulga termomodernizacyjna, najprościej mówiąc to ulga podatkowa. Dzięki niej mamy możliwość odliczenia od podatku wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. Kwota odliczenia może wynieść do 53 tys. zł a w przypadku małżeństw nawet dwa razy tyle. Z możliwości odliczenia mogą skorzystać te osoby, którzy opodatkowują swoje dochody według skali podatkowej na zasadach ogólnych (PIT-36 lub PIT-37), podatkiem liniowym lub opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych będący właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Z ulgi termomodernizacyjnej mogą skorzystać właściciele albo współwłaściciele domu jednorodzinnego, w tym również w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Ulga termomodernizacyjna obowiązuje od 1 stycznia 2019 r. zgodnie z wejściem w życie ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Jakie warunki należy spełnić, żeby skorzystać w ulgi termomodernizacyjnej?

Osoba, która zdecyduje się na przedsięwzięcie musi spełnić kilka istotnych warunków. Oto one:

Na co przysługuje ulga termomodernizacyjna?

Nie wszystkie wydatki uprawniają do skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej. Poniżej przedstawiamy listę wydatków kwalifikujących się do ulgi. Obejmuje ona materiały budowlane, urządzenia i usługi. I tak w ramach wydatków na materiały budowlane i urządzenia na liście wymienia się:

Otrzymaj wsparcie w uzyskaniu informacji na temat ulg termomodernizacyjnych.

Powyższe kwestie wydają Ci się skomplikowane? Spokojnie. Odpowiemy na wszystkie twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane z ulgami termomodernizacyjnymi. Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać najlepsze dostępne opcje na rynku i udzielą niezbędnych informacji. Dzięki nam otrzymasz odpowiednią pomoc i rozwiązania, które pozwolą zrealizować Twoje inwestycyjne plany. Już teraz zapisz się na darmową konsultację.