×

Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy ds. dotacji ?

W obecnych czasach coraz częściej słyszy się o różnych dotacjach. Są one świetnym sposobem, na realizację wielu zadań, które bez wsparcia nie byłby tak łatwe do zrealizowania.

Co to w ogóle są te dotacje?

Dotacje są to środki z budżetu państwa, budżetu jednostek samorządu terytorialnego oraz z państwowych funduszy celowych przeznaczone na finansowanie lub dofinansowanie realizacji zadań publicznych. Warunkiem skorzystania z dotacji jest spełnienie określonych warunków.

Czy pisanie wniosków o dotacje jest trudne?

Większość osób, które planują ubiegać się o dotację często zadaje sobie te pytanie. Nie ma nie oczywiście jednej dobrej odpowiedzi. Zdarzają się programy, gdzie wnioski napisane są w sposób prosty i przejrzysty. Bywają też takie, gdzie wnioski wymagają wprowadzenia ogromnej ilości danych i wyglądają, jak inwestycyjne biznesplany. To, co łączy wszystkie wnioski to to, że pisanie ich jest procesem czasochłonnym i absorbującym. Dlatego, żeby łatwo i przyjemnie przejść przez cały proces uzyskania dofinansowania warto skorzystać ze wsparcia doradcy ds. dotacji.

Czy samemu napisać wniosek czy skorzystać z pomocy doradcy przy jego wypełnianiu?

Pytanie wydaje się proste. Coraz więcej osób poszukuje doradcy, który kompleksowo zajmie się wypełnieniem wniosków, zgromadzeniem wymaganych dokumentów i danych oraz rozliczeniem dotacji. Wynika to z wielu czynników. Podstawowy to brak czasu czy wiedzy merytorycznej. Osoba pisząca wniosek samodzielnie ryzykuje jego odrzuceniem, czy to ze względów rzeczowych, czy formalnych. Przecież każdemu może zdarzyć się pomylić termin do uzupełnienia brakujących informacji i wysłać dokumenty po czasie. Nie każdy z nas musi też być specjalistą w danej dziedzinie. Doradca dopilnuje wszystkiego za nas i przeprowadzić nas przez cały proces bez żadnych niespodzianek.

Co daje współpraca z profesjonalnym doradą ds. dotacji?

Doradca kompleksowo zajmie się całym dofinansowaniem, począwszy od wyboru odpowiedniego programu, a skończywszy na prawidłowym rozliczeniu dotacji. Dzięki temu unikniemy stresu, który zazwyczaj towarzyszy takim przedsięwzięciom. Dodatkowo doradca zwiększy nasze szanse na pozyskanie dotacji oraz pozwoli uniknąć wielu niepotrzebnych konsekwencji. Cały proces wymaga wiedzy i doświadczenia. Doradca posiada jedno i drugie. Właśnie dlatego warto skorzystać z jego usług doradczych i przejść cały proces z profesjonalnym wsparcie u boku. 

Otrzymaj wsparcie w uzyskaniu najlepszego dofinansowania na termomodernizację

Powyższe kwestie wydają Ci się skomplikowane? Spokojnie. Pomożemy Ci w dobraniu najlepszego dofinansowania na termomodernizację. Nasi specjaliści od dofinansowań TermoModernizacje.pl pomogą Ci w dobraniu najlepszej opcji z uwzględnieniem wszystkich dostępnych na rynku dofinansowań.
Dzięki nam otrzymasz odpowiednią pomoc i rozwiązania, które pozwolą zrealizować Twoje inwestycyjne.
Już teraz zapisz się na darmową konsultację.