×

Program Mój Prąd 5.0 – najważniejsze informacje o nowej wersji programu

Mój Prąd 5.0 to piąta odsłona popularnego programu dofinansowania, którego celem jest wsparcie w zakupie instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii. Data rozpoczęcia programu nie była byle jaka, ponieważ przypadała ona na 22 kwietnia, czyli światowy dzień ziemi. Mój Prąd od 22 kwietnia obejmuje nie tylko instalacje fotowoltaiczne, ale również pompy ciepła i kolektory słoneczne. Budżet programu Mój Prąd 5.0 początkowo miał wynosić 100 mln zł, jednak już 22 maja budżet programu został zwiększony o 400 mln zł. Po rozszerzeniu, łączne zasoby programu Mój Prąd 5.0 wynoszą 500 mln zł, czyli 0,5 mld zł. W ramach piątego naboru wniosku na program Mój Prąd przewidziano, że kwota dotacji nie może przekroczyć 50 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.

W zależności od urządzenia w ramach programu Mój Prąd 5.0 otrzymać będzie można:

Kto może skorzystać z programu Mój Prąd 5.0 ?

Z dotacji w piątej edycji programu, będą mogły skorzystać trzy grupy wnioskodawców. Po pierwsze, osoby rozliczające się z wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie net-billing, które nie skorzystały dotychczas z dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznej. Drugą grupą są osoby rozliczające się w „starym” systemie rozliczeń prosumentów, czyli tzw. net-meteringu, które do tej pory nie korzystały z dotacji do paneli PV, pod warunkiem przejścia na net-billing. Trzecia grupa dotyczy osób rozliczających się w starym systemie i które już skorzystały z dofinansowania do mikroinstalacji PV.W tej ostatniej grupie trzeba jednak spełnić trzy warunki. Po pierwsze, instalacja PV, na którą otrzymano wsparcie została przyłączona i opłacona od 1 stycznia 2020 r. Po drugie, trzeba przejść z net-meteringu na net-billing. Trzecim warunkiem otrzymania wsparcia – dla tej grupy wnioskodawców – będzie zgłaszanie dodatkowego urządzenia wskazanego w programie „Mój Prąd 5.0”.

Aby ubiegać się o wsparcie Funduszu w „Moim Prądzie” 5.0, inwestycja musi być już zrealizowana – posiadać zaświadczenie wydane przez operatora sieci dystrybucji, że instalacja PV funkcjonuje i wprowadza energię do sieci.

Otrzymaj wsparcie w uzyskaniu najlepszego dofinansowania w ramach programu Mój prąd 5.0.

Powyższe kwestie wydają Ci się skomplikowane? Spokojnie. Pomożemy Ci w dobraniu najlepszego dofinansowania. Nasi specjaliści od dofinansowań TermoModernizacje.pl pomogą Ci w dobraniu najlepszej opcji z uwzględnieniem wszystkich dostępnych na rynku dofinansowań.
Dzięki nam otrzymasz odpowiednią pomoc i rozwiązania, które pozwolą zrealizować Twoje inwestycyjne.
Już teraz zapisz się na darmową konsultację.